Estetik Diş Hekimliği

  • Gülüşünüzden memnun değilmisiniz?
  • Gülerken ağzınızı kapatmak zorunda mı kalıyorsunuz?
  • Dişlerinizin şekli, rengi sizi rahatsızımı ediyor? 

Artık bunlar günümüzde sorun değil. Gelişen teknoloji sayesinde, güzel bir gülüş yakalamak artık elimizde.

Unutmayınız ki Gülüş çok önemlidir. Mesela gittiğiniz iş görüşmesinde gülüşünüz sayesinde işi alabilir, karşınızdaki kişiye gülüşünüzle samimiyetinizi yansıtabilirsiniz. Hatta En büyük aşklar bir gülüşünüzle başlayabilir. Çünkü her gülüşün bir anlamı vardır.

Gülüşünüzü düzeltmek artık çok basit. Eğer dişlerinizin estetiğinde bir problem yoksa sadece diş renginiz yeterli beyazlığa sahip değilse; yüz ve gülüş estetiğini basit bir diş beyazlatma ile sağlanabilir yada dişeti estetiğinin düzenlenmesi ile basit ve artık acısız yöntemlerle sizin gülüşünüzde herkes kadar etkileyici olabilir. Bu şekilde düzeltilemeyecek diş yapılarında ise çarpıcı estetik görünüm ve etkileyici gülüşe sahip olmak için tüm dişleri teknoloji harikası lamina porselenlerle düzeltip hem kendinizi hem dişlerinizi yeniden yaratabiliriz.

Artık günümüzde dişlerin görünümü ve ağız estetiği eskiye oranla insanlar için daha çok önem kazanmıştır, hatta dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları kişide psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere sebep olabilir. Dişler yüz estetiğini tamamlayan en önemli unsurdur.

Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle pek çok renk, şekil, konum bozuklukları kolaylıkla çözümlenebilmektedir.

Diş estetiğimiz zamanla yaşla da bozulabilir. Yaşın ilerlemesi ile diş rengi koyulaşır, dudak tonusu azalır ve dudaklar yerçekimi etkisiyle aşağı inerken, dişler zamanla aşınma ile kısalır. Bunun sonucu olarak da; dişlerin görünmediği, ağız yapısının çöktüğü kötü bir gülümsememiz vardır artık. Bunu düzeltmek estetik diş hekiminin görevidir. Profesyonel bir planlama ile yaşa, yüz şekline, kişinin sosyal yapısına göre diş dizaynı yapılıp sonuca ulaşıldığında bu sizin sadece gülüşünüzü değil hayatınızı da değiştirecektir.

Daha önceleri estetik gülüşün sağlanabilmesi için sadece metal alt yapılı kalın porselen kaplamalara tutsaktık. Bir yere kadar bu şekilde doğalı taklit edebiliyorduk. Ama artık günümüzde teknolojinin bize sağladığı gelişmeler diş hekimliğine birçok yeni materyal kazandırmıştır. Bunlardan şu anda en çok faydalandığımız ve dişlerin yapımında kullanmakta olduğumuz yöntemler mevcuttur.

Bunlardan birkaçı:

  • Zirkonyum
  • Alüminyumoksit
  • Empress

İşte bu altında metal olmayan ve klasik porselenlere göre daha ince şeffaf ve dayanıklı malzemeler sayesinde mükemmel bir biçimde doğalı taklit edebilen dişler yapabilmekteyiz.

Diğer Estetik Operasyonlar

Cad-Cam Porselen
Laminate Veneerler
Diş Beyazlatma